Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod do ligy

6. 4. 2009
Být stále v pohybu -
Vždy zůstat v pohybu. Nehybný cíl je mrtvý cíl a člověk nikdy neví, kdy na druhé straně mapy číhá někdo se sniperem a směje se, jak vám o vteřinu později dá "hedku" protože dřepíte na jednom místě a jste lehký cíl. S některými zbraněmi je výhodné pohybovat se i při přestřelce (např. MP5). Pokud se dobře naučíte koordinovat váš pohyb s mířením myší, můžete tak být těžší cíl a získat tak výhodu.
   
Při střelbě být skrčený -
Skrčení zvyšuje vaši přesnost, takže pokud se dostanete do šance prvního výstřelu někde z úkrytu, určitě buďte skrčení. Vaše první výstřely tak budou mnohem přesnější. Skrčení při čekání na jednom místě je nezbytnost..
   
Držte zaměřovač v úrovni hlavy -
Při chůzi, nebo běhu držte zaměřovač v úrovni hlavy. Budete tak mít větší šanci na headshot při náhodném střetu třeba kolem rohu, nebo dveří. Snižujete tak také čas potřebný k zaměření horní části protivníka.
   
Skákání kolem rohů -
Když se blížíte k rohu, je výhodné za běhu vyskočit a otočit se do směru za roh. Případného protivníka za rohem tak překvapíte a bude pro něj mnohem těžší vám dát headshot.
   
Přepněte na pistoli, pokud je třeba -
Nepodceňujte vaši sekundární zbraň. Pokud jste vystříleli celý zásobník a musíte nabíjet během přestřelky, ihned přepněte na pistoli a tak můžete krýt ústup, nebo dorazit protivníka. To Vám může opravdu zachránit život.
   
Vybírejte zbraně podle zkušeností -
Pokud začínáte s CS jako úplní začátečníci, zvykněte si používat zbraně jako MP5. Je to automatická zbraň, docela přesná a s její pomocí si vytvoříte základní zkušenosti pro postup na náročnější zbraně.
   
Výskok se skrčením -
Skok s následným přikrčením je důležitá herní technika. Dovolí Vám to vyskočit na vyšší překážky a proskočit úzkými okny nebo mezerami. Naučte se tuto techniku v praxi dokonale používat.
   
Buďte nepředvídatelní -
Nedělejte stejnou věc znovu a znovu. Oponenti se učí rychle a jestliže se Vám někoho podaří zabít třeba z nějaké léčky, nezkoušejte to samé hned další kolo. Soupeř už na to bude připraven. Pokuste se procházet mapou a využívat příležitosti ke skórování. Být předvídatelný = jistá smrt.
   
Táhněte za jeden provaz jako tým -
Vždy se snažte pohybovat ve skupinách. Vyhlídky na přežití jsou tak mnohem větší. Ihned po startu nikam sami neutíkejte ani pokud jste už zkušený hráč, protože nikdy nevíte, kde narazíte na skupinu protivníků a pak musíte mít opravdu velký skill, ale spíše budete muset jak se říká "zahaluzit" :)). Kryjte se navzájem se spoluhráči a zůstanete na živu déle.
   
Naučte se mapu a úkoly -
Nauč se co nejvíce map. Dobrým způsobem může být přepnutí do módu diváka a plachtit kolem a učit se rozvržení a cíle mapy jako je bomba a rukojmí. Sledujte, jakým způsobem se po mapě pohybují hráči. Znát nejrychlejší cestu na klíčová místa je základem úspěchu.
   
Divoký útok na snipera -
Když si všimnete snipera, nezkoušejte ho zastřelit pokud víte, že Vás vidí. Buď se mu podle možností vyhněte, nebo se k němu co nejrychleji snažte dostat s velmi nepravidelným a úskočným stylem pohybu. Čím blíže budete tím se šance přesouvají na vaši stranu. Opravdu zkušenému sniperovi je ale většinou lepši se vyhnout.
   
Používejte granáty -
Pokud si to můžete dovolit, vždy si na začátku kola kupte granáty. Můžete je pak použít k hodu za roh, pokud tam čekáte protivníka, nebo můžete HE hodit mezi skupinu útočníků a hromadně je tak oslabit. Dejte ale pozor při používání flashbangů, protože mohou oslepit vaše spoluhráče stejně tak jako nepřátele (pokud se Vám uprostřed střelby povede oslepit vaše spoluhráče, jste ihned považováni za vrcholnou lamku, tak pozor na to).
   
Rovnováha týmového arzenálu -
Tým potřebuje správnou směs zbraní. Takže, jestliže si všimnete, že si každý člen týmu kupuje sniper, je vhodné, abyste si alespoň vy koupili nějakou automatickou zbraň za účelem jejich krytí.
   
Vždy kupujte brnění -
Nezapomeňte koupit neprůstřelnou vestu a helmu. Pokud toto vybavení máte, vaše šance na přežití jsou několikanásobně vyšší. Pokud se setká hráč s vestou a bez vesty, šance na zabití toho druhého jsou jasně na straně toho s vestou. Nezapomeňte také na koupení nové neprůstřelné výbavy, pokud je už vaše současná poškozená.
   
Snažte se o headshot -
Střelba na hlavu způsobuje mnohem větší poškození než střelba na tělo. Proto se snažte o headshot. Pokud se vám podaří jako prvnímu, máte většinou vyhráno.
   
Střelba v dávkách -
Zvláště u zbraní jako AK-47 se v režimu automatické střelby rychle ztrácí přesnost. Proto střílejte po dávkách. Vystřelte vždy dva až tři náboje a pak znovu a znovu. Největší přesnosti dosáhnete střelbou po jednotlivých nábojích.
   
Kryjte hráče s bombou a VIP -
Vždy poskytněte ochranu hráči s bombou, nebo VIP. Tito lidé jsou základní věcí pro úspěch v kole, a tak se jejich udržení na živu vyplatí. Jestliže vy jste hráč s bombou, nebo VIP, nikdy nechoďte na vlastní pěst.
   
Pozor na léčky před odjištěním bomby -
Když si všimnete aktivované bomby, nesnažte se ji hned deaktivovat. Chytří teroristé na Vás budou číhat a pokusí se Vás zabít ve chvíli, kdy budete deaktivovat a budete bezbranní. Proto vždy hledejte nejdříve možnou past v podobě schovaných protihráčů.
   
Používejte krytí a tmu pro Váš prospěch -
Schováte-li se v temných rozích, nebo za překážkami, budete tak mnohem méně na očích a tím i obtížnější cíl. Tato taktika je obzvláště důležitá pokud jste zrovna sniper.
   
Poslouchejte zvuky v okolí -
Užívejte zvuk ve váš prospěch posloucháním zvuků pohybu. Díky tomu můžete určit polohu protivníka a překvapit ho rychlým útokem. Pokud je důležité zůstat potichu, používejte pro pohyb pomalejší, ale zato naprosto tichou chůzi.. Nejlepší je používat sluchátka, nebo hlasité reproduktory.
 
·
 


 

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:CS 1.6

(beze jmena, 22. 11. 2012 20:26)

RE:JAK SE POUŽÍVA PADÁK?Když zmáčkneš E (nebo klavesu jakou mas nabindovanou na pozivani tlacitek atd.......)

CS 1.6

(Amater, 12. 1. 2011 10:30)

JAK SE POUŽÍVÁ PADÁK???